Szczęśliwa 13 dla KŻR LOK Sułów


W dniu 13 kwietnia 2014 roku w miejscowości Kębło odbyły się zawody strzeleckie zorganizowanie przez  Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Przed zawodami odbyły się egzaminy praktyczne z udziałem 17 uczestników, którzy uczestniczyli w 4 dniowym kursie LOK „Prowadzący Strzelanie z broni: A, B, C, D „. Każdy uczestnik kursu uprawniającego do prowadzenia zawodów strzeleckich z udziałem broni: A (palnej sportowej), B (pneumatycznej sportowej) , C (maszynowej – pistolet), D (gładkolufowej) został przeszkolony w zakresie:

  • strzelania,
  • używania i posługiwanie się bronią i amunicją,
  • prowadzenia gospodarki uzbrojenia,
  • instrukcje i zasady nabywania oraz ewidencjonowania broni,
  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, itp

Szkolenie LOK na prowadzenia zawodów odbył i zdobył uprawnienia członek KŻR Sułów – Ferenc Krzysztof (admin strony)

Kurs zakończył się egzaminem teoretyczny i praktycznym na strzelnicy w Kęble.

monKeblo[13042014] rewersPuchary[13042014]

Po odbytym szkoleniu przyszła pora na zawody zespołowe w wojewódzkich zawodach strzeleckich z broni (pistolet Cz oraz karabin kbk AK) o Puchar Prezesa ZW LOK w Lublinie.

Uczestniczyło ponad 82 uczestników podzielonych w czteroosobowe zespoły, którzy oddawali swoje strzały w kierunku tarczy na dystansie 25 (pistolet) i 50 (karabin) metrów.

W wojewódzkich zawodach strzeleckich uczestniczył nasz klub z gminy Sułów – KŻR Sułów na czele którego był prezes Ryszard Pietrykowski z zespołem strzeleckim: Pić Mateusz, Tetlak Grzegorz, Szydełko Zbigniew i Ferenc Krzysztof (zdobył uprawnienia LOK).

Nasz klub z Sułowa jest młodą organizacją ale w tych zawodach zdobył wysokie miejsce 😉 Szczęśliwa 13 😉 tak na 21 drużyn które walczyli o puchar prezesa zw lok.

Ciekawym faktem było, że niektórzy nie lubą liczby 13 to nasz klub z Sułowa odwiedziło dwie 13 po pierwsze data 13.04.2014 po drugie miejsce „szczęśliwa 13”.

LpNazwisko i imięZespółKonkurencjeDrużynowo
Pistolet CzKarabin Kbk-AK
ind.zesp.ind.zesp.
1Rosiński MichałKŻR LOK
Poniatowa I
9136688364730 / I
2Kuś Mariusz8791
3Koziński Jan9189
4Jędrys Konrad97 / I96 / III
5Topiło SzymonKŻR LOK
Bełżyce II
8936189361722 / II
6Rząd Marcin8990
7Kwiatkowski Antoni9485
8Abramowicz Ewa8997 / II
9Ziemiński AndrzejKŻR LOK
Bełżyce I
8936385345708 / III
10Abramowicz Zbigniew9388
11Woźniak Jerzy8883
12Woźnicki Mirosław9389
13Chmielarz ZdzisławKŻR LOK
Parczew
9436889337705 / IV
14Dąbrowski Damian9288
15Pietrzyk Grzegorz9276
169084
17Drąg MarianKŻR LOK
Bychawa
8735683344700 / V
18Rolek Sławomir95 / III92
19Koma Andrzej8386
20Młynek Tomasz9183
21Szewczyk GrzegorzKŻR LOK
Perkun
Lublin
8132888350678 / VI
22Szymański Michał7994
238080
24Koziński Grzegorz8888
25Urban SławomirKŻR LOK
Fajsławice
95 / II32686341667 / VII
26Bamburski Sławomir7789
27Pastuszak Alfred7769
28Olech Wojciech7797 / I
29Jurach PawełKŻR LOK
Puławy I
9128490358642 / VIII
30Jakubowski Radosław2285
31Usar Eryk9191
32Szymonik Łukasz8092
33Makulus MarekKŻR LOK
Poniatowa II
8329092342632 / IX
34Mazurek Wiesław4382
35Kuś Mariusz7481
36Stalka Krzysztof9087
37Duda DamianKS LOK
„10” Lublin
8228891328616 / X
38Dziekanowski Konrad2564
39Dzida Kamil8883
40Byczyński Aleksander9390
41Partycki JerzyKŻR LOK
Wąwolnica
9131762283600 / XI
42Rudzki Krzysztof8885
43Padło Wawrzyniec4455
44Kozak Karol9481
45Żukowski ArturKŻR LOK
Cukropol I
Lublin
7534689252598 / XII
46Bodzak Andrzej9327
47Gil Wojciech8353
489583
49Pić MateuszKŻR LOK
Sułów
7824283298540 / XIII
50Tetlak Grzegorz8485
51Szydełko Zbigniew049
52Ferenc Krzysztof8081
53Wąsik DanielKŻR LOK
Puławy II
4727550257532 / XIV
54Deska Radomir9085
555340
56Grabowski Andrzej8582
57Topyło KrzysztofKŻR LOK
Sagittarius
Lublin
3121430267481 / XV
58Łolik Bartłomiej6983
59Hetman Jagoda7879
60Karaś Maciej3675
61Żukowski KrzysztofKŻR LOK
Cukropol II
Lublin
1017286298470 / XVI
62Bodzak Bartłomiej8358
63Gil Patryk3383
64Pietkiewicz Jerzy4671
65Brewczak KazimierzKŻR LOK
Bełżyce III
1313085339469 / XVII
66Nowacki Kamil8296
67Gil Jacek3579
68Andrzejewski Szymon079
69Stępień StanisławKŻR LOK
Puławy III
4115979301460 / XVIII
70Rozdoba Piotr3885
71Rozdoba Maciej3671
72Marek Mariusz4466
73Solis KatarzynaKŻR LOK
Poniatowa III
5012338258381 / XIX
74Czuba Ryszard083
75Dul Eugeniusz7367
76Wnuk Robert070
77Stoczkowski RyszardKŻR LOK
Fajsławice II
5711381250363 / XX
78Kmieć Adam4990
79Nowacki Grzegorz779
XXXX
80Nowacka EwaKŻR LOK
Lublin I
1714619190336 / XXI
81Nowacki Jacek4585
82Koziński Grzegorz8486
XXXX

Sędziowie i kierownictwo zawodów:

Bolesław Padło, Anna Malinowska (dyrektor LOK Lublin), Jarosław Kubiak, Adrian Zaręba, Michał Witkowski, Zbigniew Szyszkowski (sędzia obliczeniowy)

Zwycięzcy zawodów otrzymali:

  • Drużynowo za miejsca I, II, III – puchary prezesa ZW LOK w Lublinie i dyplomy;
  • Indywidualnie za miejsca I, II, III – w strzelaniu z Kbk AK i pist. C z – medale, dyplomy, nagrody rzeczowe;
  • Wszystkim zawodnikom zabezpieczono wyżywienie.

Zawody strzeleckie zostały zorganizowane i sfinalizowane ze środków MON, cel imprezy:

  • Wymiana doświadczeń pomiędzy członkami klubów KŻR LOK

  • Nabywanie umiejętności strzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników.

  • Nauka sportowej rywalizacji poprzez udział w zawodach.

  • Promocja Sił Zbrojnych RP

biuroLok[13042014] bronLok[13042014] Keblo1[13042014] Keblo2[13042014] Keblo3[13042014] Keblo4[13042014] Keblo5[13042014] Keblo6[13042014] Keblo7[13042014] pucharyKeblo[13042014] regulamK[13042014] sekretKeblo[13042014] uprawnieniaLOK2014