Stroik i potrawa świąteczna w konkursie

Stroik i potrawa świąteczna w konkursie

14 grudnia 2016 0 przez Ferenc Krzysztof

Konkurs na Potrawę Świąteczną i Stroik Bożonarodzeniowy, który był skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i innych organizacji społecznych z obszaru gmin: Miączyn, Łabunie, Sitno, Komarów Osada, Skierbieszów, Grabowiec, Stary Zamość, Nielisz oraz Sułów do biura LGD Ziemia Zamojska wpłynęło 11 zgłoszeń.

Zgodnie z Regulaminem na pierwszym etapie konkursu Komisja Konkursowa wyłoniła 9 zgłoszeń, które na podstawie opisu najpełniej ukazują bogactwo kulinarne i rękodzielnicze, związek z regionem i tradycjami a także umiejętności rękodzielnicze mieszkańców obszaru LGD Ziemia Zamojska. Wybrane zgłoszenia zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu, który odbył się 14 grudnia 2016r. w Centrum Kultury w Sitnie, gdzie komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców i rozdała nagrody w postaci bonów organizacjom, które zaprezentowała potrawy świąteczne i stroiki bożonarodzeniowe.

Stoik i Potrawa zgłoszone przez stowarzyszenie „SUTIEJSK” do konkursu bożonarodzeniowego

     Z terenu naszej gminy udział wzięły dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Pro nobis z Tworyczowa, które zajęło II miejsce  i otrzymało nagrodę 200 zł i Stowarzyszenie Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk z Sąsiadki, które otrzymało wyróżnienie i nagrodę 150 zł.

Nasze stowarzyszenie „Sutiejsk” reprezentowały: Panie Magdalena Łysy i Danuta Zwolak. Dziękujemy 😉

 

o_1b9orau1n14hk1iocpo5sg13fqe