Altana Sutiejsk przystankiem dla PTTK Chełm

Altana Sutiejsk przystankiem dla PTTK Chełm

24 marca 2017 0 przez Iwona Zwolak

Stowarzyszenie „Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk” w dniu 18 marca 2017 roku przyjęło uczestników 40-go Jubileuszowego Rajdu Wiosennego zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z Chełma. 

W rajdzie brało udział około 80-ciu uczestników tj. dzieci, młodzież oraz opiekunowie. Uczestnicy zwiedzali Radecznicę, Sąsiadkę oraz Szczebrzeszyn i Zamość.

Grodzisko w Sąsiadce było przystankiem w wycieczce. Mimo niesprzyjającej pogody goście obejrzeli wały grodu i podgrodzie po czym udali się do „Altany Sutiejsk” na gorący poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie. Rozpalone ognisko sprawiło, że atmosfera od razu się ociepliła . Goście piekli na rożnie przywiezione ze sobą kiełbaski a zaraz potem degustowali potrawy przygotowane przez gospodynie z Sąsiadki. A było czego próbować bo gości powitaliśmy gorącym barszczykiem z jajkiem i kiełbaską, to tak na rozgrzewkę. Kto nie lubi białego, nie ma problemu był i czerwony. Troszkę rozgrzani uczestnicy zostali poczęstowani potrawami regionalnymi takimi jak: placki fajerczaki oraz placki z grochu specjalność tego regionu.

Organizator rajdu, prezes PTTK Chełm, pan Zbigniew Lubaszewski, ogłosił konkurs krajoznawczy dla młodzieży za udział w którym rozdał nagrody i dyplomy. Był też i dyplom dla naszego stowarzyszenia w podziękowaniu za pomoc w organizacji poczęstunku. Wytężone mózgi dzieci i młodzieży podczas konkursu trzeba było zregenerować, dlatego słodki poczęstunek w formie pysznych ciast, pączków, ciasteczek i racuszków oraz kawy i herbaty zrobił swoje . Z zadowolonych min gości wynikało,że poczęstunek był smaczny. Rozmowom i wymianie wrażeń nie było końca. Myślimy, że wycieczka mimo niesprzyjającej aury była udana. My życzymy uczestnikom miłych wspomnień z Roztocza oraz zapraszamy ponownie w miesiącu lipcu na nasz 2 Piknik Archeologiczny w jeszcze większym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria

Tekst zredagowała Beata Kacprzak, zdjęcia Krzysztof Ferenc