Poezja z teatrem w świetlicy wiejskiej

Poezja z teatrem w świetlicy wiejskiej

18 marca 2018 0 przez Ferenc Krzysztof

W dniu 17 marca 2018 stowarzyszenie „Sutiejsk” zorganizowało wieczorek poetycko-teatralny, a wszystko rozpoczęło się o godzinie 18. Spotkanie otworzyli prezes Beata Kacprzak i wiceprezes Krzysztof Ferenc, którzy przywitali przybyłych mieszkańców gminy i zaproszonych gości.

Prezes Beata przedstawiła zarys kobiety wiejskiej na przykładzie czytanej poezji, a więc przeczytała swój wiersze. Następnie na scenie wystąpiła regionalna poetka z Gaju Gruszczańskiego Henryka Stadnicka z własnym zbiorkiem wierszy o roli kobiety.

Każdy wiersz został wysłuchany z wielkim zainteresowaniem przez przybyłą publiczność i obdarowany oklaskami. Kolejni wykonawcy na scenie to członkinie naszego stowarzyszenia; Maria Ferenc z dwoma wierszami swojego autorstwa i Danuta Zwolak z dwoma wierszami znalezionymi „gdzieś”, na zakończenie wierszowej poezji odczytał wiceprezes.

Kolejnym etapem wieczoru był spektakl teatralny przez Gminną grupę artystyczną „Maniacy Sztuki” z Sułowa.

Na spotkanie przybyło niezbyt wielu obserwatorów z terenu gminy gdyż pewnym utrudnieniem „mogła być śnieżno-mroźna pogoda” lecz to tylko pewne redakcyjne wytłumaczenie. Dla przybyłych uczestników spotkania stowarzyszenie przygotowało ciepłe i słodkie przysmaki z nutka alkoholu. 

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się  w przygotawaniu tego pierwszego wieczorku poetycko-teatralnego w naszej wiejskiej świetlicy wsi Sąsiadka. W szczególności wyrażamy wdzięczność poetkom regionalnym z Sąsiadki, Gaju Gruszczańskiego i młodzieży gminnej „Maniacy Sztuki” za oryginalne teksty i profesjonalne wykonanie zadania.