W dniu 10.07.2011 r. o godz. 14:00 w miejscowości Krasnobród, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zamojskiego. Do zaciętej rywalizacji o tytuł „Mistrza Powiatu” stanęło najlepszych 31 drużyn – zwycięzcy zawodów gminnych z ostatnich dwóch lat.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7x50m z przeszkodami, a przeszkody to między innymi płotek, równoważnia, ściana oraz tzw. ćwiczenie bojowe polegające na tym, by strumieniem wody jak najszybciej strącić pachołki oraz obrócić tarczę. Nowym Mistrzem powiatu zamojskiego została OSP Krasnobród, na kolejnych miejscach uplasowały się OSP Majdan Mały, OSP Sąsiadka, OSP Wierzba, OSP Nowa Wieś. Było o co walczyć, oprócz pamiątkowych dyplomów i pucharów drużyny, które zdobyły pierwsze pięć miejsc otrzymały nagrody rzeczowe w postaci:

OSP Sąsiadka 2011

I m. hełmy strażackie, które zostały ufundowane przez zarząd powiatowy Związku OSP RP w Zamościu – OSP Krasnobród,
II m. ubrania koszarowe, które sponsorował Starosta Zamojski – OSP Majdan Mały,
III m. kosa spalinowa STIHL, ufundowana przez Centrale Nasienną w Zamościu – OSP Sąsiadka,
IV i V m. rozdzielacz kulowy, prądownicę oraz węże W75 i W 52, sponsorowane przez firmę SUPON – OSP Wierzba i OSP Nowa Wieś.

Sportowym zmaganiom przyglądali się st. bryg. Tadeusz Milewski Lubelski Komendant Wojewódzki w Lublinie, Arkadiusz Bratkowski Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Henryk Matej – Starosta Zamojski oraz Wójtowie i Burmistrzowie Gmin należących do Powiatu Zamojskiego.

Gratulujemy Druhom Strażakom

OSP Sąsiadka – Krasnobród 2011
– konkurencja bojowa 28,30 sekund

http://youtu.be/q_rRwi97J94