Altana Turystyczna Sutiejsk

Altana Turystyczna Sutiejsk

W naszej miejscowości Sąsiadka na terenie byłej szkoły podstawowej wybudowano altanę turystyczna „sutiejsk”.

Altana turystyczna powstał ze środków UE z programu „Pięć zalewów – morze atrakcji”.

Projektowane atrakcje turystyczne:

1. Park linowy w gminie Sułów. Przewidziane tu zostały drewniane platformy utrzymujące się na zachowanym drzewostanie, drewniane przeszkody, kładki. Wszystko urozmaicą liny, po których można zjeżdżać bądź się wspinać. Park linowy będzie zbudowany z urządzeń drewnianych oraz lin na specjalnych mocowaniach. Wszystkie urządzenia będą atestowane, wykonywane jako gotowe do montażu.
2. Siłownia na świeżym powietrzu. Urządzenia siłowe zostaną postawione we Frampolu przy zalewie. Siłownia zewnętrzna – fitness polega na rozstawieniu na szlaku w odpowiedniej odległości gotowych urządzeń do ćwiczeń. Urządzenia wykonane będą z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych i na trwałe przytwierdzone do podłoża.
3. Rozbudowany zostanie szlak pieszo – rowerowy wokół Zalewu Rudka w Zwierzyńcu, a także zadaszone przystanki rowerowe i stojaki na rowery na całości szlaku.
4. Mała architektura na szlaku wykonana będzie głównie z drewna, aby zachować naturalny charakter miejsca. Zaproponowane zostały drewniane wiaty, altany– zadaszenia dla podróżujących turystów, ławki i kosze na śmieci, drewniane pomosty na rzece, a także drewniane tablice informacyjne. Te elementy będą proste w swym stylu nawiązując do naturalnej przestrzeni, w jakiej się znajdą i nie ingerując w otoczenie swoją formą.

Przedmiotowy Projekt realizuje następujące cele:

CEL NADRZĘDNY – zwiększenie udziału sektora turystyki w gospodarce województwa lubelskiego oraz wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Lubelszczyzny na rynku krajowym i zagranicznym.

CEL GŁÓWNY – rozbudowa infrastruktury turystycznej oraz rozwój aktywnych form turystyki promujących wizerunek Lubelszczyzny jako regionu o dużej atrakcyjności turystycznej.

CELE BEZPOŚREDNIE PROJEKTU:

Cel I:  Poprawa atrakcyjności turystycznej regionu oraz zwiększenie ilości produktów turystycznych poprzez rozbudowę zintegrowanej infrastruktury turystycznej na terenie 8 gmin.
Cel II: Wypromowanie wizerunku gmin: Frampol, Janów Lubelski, Dzwola, Sułów, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Radecznica i Nielisz, jako obszaru o dużej atrakcyjności turystycznej poprzez stworzenie turystycznego video przewodnika, wykorzystanie streamera video oraz gromadzenia informacji zwrotnych.
Cel III: Poprawa bezpieczeństwa turystów i powstałej infrastruktury poprzez instalację monitoringu i systemów na wypadek zagrożeń.
Cel IV: Zmniejszenie negatywnego wpływu infrastruktury turystycznej na środowisko naturalne oraz obniżenie kosztów utrzymania tej infrastruktury poprzez zastosowanie energooszczędnych i innowacyjnych rozwiązań.

[nggallery id=1 template=”player”]

Film promocyjny projektu „Pięć zalewów – morze atrakcji”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.