W dniu 05 maja 2013 roku o godz. 11 w kościele parafialnym p.w. „Znalezienia krzyża świętego” w Mokremlipu odbyła się msza święta poświęcona Gminnemu Dniu strażaka Św. Floriana oraz z okazji 50 -lecia Ochotniczej straży pożarnej w Zakłodziu.

[singlepic id=194 w=320 h=240 float=]

Na mszę świętą przybyło 19 jednostek straży pożarnej z gminy Radecznica oraz 2 jednostki z gminy Sułów (Sąsiadka, Sułowiec) z racji wieloletniej współpracy partnerskiej i wspólnej przynależności do tej samej parafii w Mokremlipu, oraz byli obecni przedstawiciele gminy Radecznica, a także zaproszeni gości z powiatu zamojskiego, a dopełnieniem muzycznym był koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Zaburza.

Po uroczystości kościelnej, kolumna straży z pocztami sztandarowymi przemaszerowali do Remizy OSP w Zakłodziu i na placu straży pożarnej w Zakłodziu odbyła się dalsza część Gminnego Dnia strażaka z Jubileuszem 50 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej ze wsi Zakłodzie.

Gospodarze OSP z Zakłodzia przywitali przybyłych gości, druhów strażaków, przedstawicieli gminy Radecznica, komendy głównej staży pożarnej z Zamościa, europosła, starostę oraz organizatorów OSP i stowarzyszenie wsi „Przyjazna wieś” . Następnie przypomniano Historię jednostki OSP Zakłodzie, udekorowano sztandar i odznaczono medalami zasłużonych strażaków z całej gminy Radecznica.

Impreza zakończyła się przy syto zastawionych stołach w remizo-świetlicy, a oprawę muzyczną przygotowała Strażacka Orkiestra Dęta z Zaburza.

[nggallery id=6]