W naszej małej społeczności wiejskiej na terytorium gminy Sułów, w miesiącu Maju 2013 roku powstała pierwsza Niezależna Gazetka Regionalna o ciekawym tytule „Sekrety Wsi”. Inicjatorem gazetki jest trzech ludzi z naszego tereny: Pietrykowski Ryszard (Sułów), Szczurek Piotr (Sułowiec) i Ferenc Krzysztof (Sąsiadka).

Zrzut Sekrety Wsi

Gazetka będzie się ukazywać co miesiąc i będzie poruszać ukryte „sekrety… ” naszych miejscowości : historię wsi, zapomniane twarze mieszkańców np: twórcy ludowi, muzycy itp., a także tematy współczesne, imprezy, osiągnięcia mieszkańców, stowarzyszeń.

 

Od redakcji

 Nasza gazetka „Sekrety Wsi” powstała spontanicznie, z potrzeby serca i braku informacji o życiu codziennym naszej okolicy. Nie reprezentuje żadnej konkretnej instytucji ani urzędu, naszym marzeniem jest aby stała się własnością wszystkich mieszkańców naszego regionu. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców naszej gminy o kontakt z redakcją, oraz przesyłanie informacji i materiałów dotyczących historii, współczesności i przyszłości naszego terenu, które moglibyśmy wydrukować w naszej gazetce.

Adres e-mail: sekretywsi@o2.pl

Na chwile obecną Gazetkę w wersji papierowej można nabyć w Sąsiadce, Sułowcu i Sułowie u „redaktorów”

Wersja elektroniczna PDF – pobierz Sekrety Wsi

Chcesz Wspomóc Ten Szczytny Cel i Tworzenie Naszej  oraz Waszej Gazetki to wesprzyj Nasz finansowo „Co Łaska ;-)”.

Za zebrane pieniądze chcemy zakupić Drukarkę laserową z duplexem na cele redakcyjne.