W 2013 roku Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, w którym udział mogły wziąć strony internetowe sołectw i wsi z całej Polski.
solectwawsieci
Konkurs „Sołectw@ wsi” to prestiżowa promocja każdej miejscowości z pozycji internetu tak więc Nasza strona promująca wieś Sąsiadka (gmina Sułów) i region Roztocza  została zgłoszona do tego konkursu.

1etap

W dniu 13 maja 2013 na stronie Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów > http://konkurs.kss.org.pl/a06.html
zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu „Sołectw@ wsi” , w którym wyłonione zostały najlepsze strony internetowe sołectw/wsi z danego województwa (zgłoszono 230 stron).

Najlepszą witryną z województwa Lubelskim została Nasza Wirtualna Sąsiadka tak zdecydowała komisja konkursowa „Sołect@ w sieci”, nasz adres internetowy www.sasiadka.info 😉

Z naszego województwa Lubelskiego do konkursu zgłosiło się 7 stron, tu pisałem o tych stronach (Lubelszczyzna w Sieci  )

Konkurs jest podzielony na dwa etapy;

  • I – wojewódzki organizowany przy współpracy Urzędów Marszałkowskich ma za zadanie wyłonić najlepszą stronę z regionu, która następnie przejdzie do
  • etapu II czyli finału.

wies

Strony jury będzie oceniać pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami polskiej wsi. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi 7 czerwcu 2013, w Senacie RP. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody, w tym komputery, laptopy, tablety wszystkie z opłaconym rocznym abonamentem na Internet, a dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich aparaty cyfrowe.