Zastanawiacie się pewnie o co chodzi z tym protestem i z jakiej okazji taka informacja trafiła na stronę Sąsiadki?

Ano z takiej, że Ich protest dotyczy i Nas, mieszkańców Sąsiadki. Tak, Nas, powiem więcej, niestety dotyczy także  Nas…….

żurawlów

60 kilometrów od Sąsiadki, na północny wschód od Zamościa, mieszkańcy Żurawlowa, Rogowa, Szczelatyna i Siedliska nie pozwalają amerykańskiej firmie Chevron na rozpoczęcie na terenie Ich wsi  „inwestycji” jaką ma być wydobycie gazu łupkowego. Mieszkańcy protestują, uwaga! Od 3-go czerwca, bez przerwy, 24 godziny na dobę, blokując rozpoczęcie prac budowlanych pod przyszłą „inwestycję”.

chewrong

Ktoś zapyta: „Jak to możliwe, że amerykański gigant paliwowy nie może od półtora miesiąca poradzić sobie z garstką ludzi blokujących wjazd na teren przyszłej budowy? Dlaczego ich policja po prostu nie usunie, skoro jak twierdzą Amerykanie mają pełne prawo do prowadzenia prac na tym terenie?”

Koncesja dla firmy Chevron Polska Energy Resources na Gaz Łupkowy

na terytorium naszej gminy:

77/2009/p, nazwa koncesji : Frampol

powierzchnia : 1178, 49 km2

Powiat i Gminy : Zamość, Krasnysrtaw, Biłgoraj, Lublin, Kraśnik, Janów Podlaski (Zakrzówek, Szastarka, Potok Wielki, Modliborzyce, Batorz, Godziszów, Chrzanów, Dzwola, Zakrzew, Wysokie, Turobin, Goraj, Kraśnik, Wilkołaz, Żółkiewka, Rudnik, Nielisz, Sułów, Radecznica, Janów Lubelski, Bychawa, Frampol)

gmina_sulow

No właśnie, o co chodzi i dlaczego dotyczy to także mieszkańców Sąsiadki, już wkrótce ….

Autor artykułu Marek Pustenik