< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Informacja z ostatniej chwili w sprawie Najazdu na Gród Czerwieński Sutiejsk, informacje zdobył informator ukrywający się pod pseudonimem Wirtualna Sąsiadka a więc do rzeczy.

sutiejsk tablica

Dnia 15 września 2013 roku na Naszą wieś Sąsiadka jest przygotowany Ogólnopolski Najazd Turystów uzbrojonych w maszyny zwane Rowerami, organizatorem tego Wielkiego Zmasowanego Ataku jest Stowarzyszenie Przyjaciół Roztocza „Jastrzębia Zdebrz” oraz zorganizowana grupa rowerzystów i turystów.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że Najazd na Roztocze Zachodnie z Malowniczymi wzgórzami i wąwozami był już planowany od ponad roku, w trakcie zwiadów organizatorzy odkryli Dawno Zapomniany Gród Czerwieński Sutiejsk (obecnie wieś Sąsiadka) i tym samym wybrali To miejsce na główny Cel … Zdobyć Gród Sutiejsk jeden z Najważniejszych Grodów na pograniczu polsko-ruskim z czasów XI wieku.

 

Organizator „Jastrzębia Zdebrz” w tym 2013 roku zaprosił do wspólnego ataku wiele urzędów, gmin, Hotel Sitarska (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Gminy Frampol, Goraj, Turobin, Radecznica, Sułów) oraz patronów medialnych a są nimi: Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość 90,1 FM, Gazeta Biłgorajska „Nowa”, Regionalne serwisy internetowe: www.bilgorajska.pl, www.bilgoraj.com.pl, TV Biłgoraj i Wirtualna Sąsiadka – www.sasiadka.info .

 

Kto zna lub słyszał, a może czytał o Najeździe Tatarów, Potopie Szwedów, na pewno wielu, lecz na własne oczy niewiewidział Tego nikt z obecnie żyjący. Więc dnia 15 września 2013 roku będzie miał Taka okazję zobaczyć „Najazd i Oblężenie Grodu Czerwieńskiego Sutiejsk” lecz przez rowerzystów i turystów na Własne Oczy.

 

Ogólnopolski Najazd Rowerzystów czyli VI Roztoczański Rajd Rowerowy oraz III Roztoczański Wyścig MTB będzie rozgrywany na Szlakach turystycznych Roztocza z Oblężeniem historycznego XI wiecznego Grodu Czerwieńskiego Sutiejsk.

 

Natarcie Rowerzystów na malownicze tereny Dawnego Grodu Sutiejsk będzie wymierzone z 13 stron województwa lubelskiego a są nimi: Biłgoraj, Frampol, Gorajec, Turobin(start o 9:00), Biłgoraj UM (start 9:10), Goraj (start 9:30), Szczebrzeszyn, Nielisz, Radecznica (start 10:00), Zamość (?), Janów Lubelski (?), będzie również dwa „oddziały” najbardziej wytrzymałych wojowników MTB i swój atak rozpoczynają z Biłgoraja (start 9:00) i Goraja (start 9:30). Wszyscy posiadają jeden Cel w jak najkrótszym czasie dojechać do Grodu Sutiejsk (wieś Sąsiadka) i zdobyć Metę w będącą w tej malowniczej miejscowości.

Rysopis najeźdźców: rower zwykły lub górski prowadzony przez człowieka (zawodnika), ubrany koszulkę koloru (chyba niebieski), uzbrojony w bidon z wodą, nawigację typu mapa, oraz posiadający nie określone siły fizyczne. Każda grupa napastników może być prowadzona przez nawigatorów (pilot patrol ?).

 

Komunikat do wszystkich CHCĄCYCH Wsiąść Udział w Ogólnopolskim Rajdzie Rowerowym i Najeździe na Gród Sutiejsk Proszony jest o PILNĄ Rejestrację na stronie organizatora

www.roztoczezachodnie.pl TERMIN do 13 września 2013 godz. 15.00 (Piątek).

Oczywiście w dalszym ciągu będzie istniała możliwość zapisu bezpośrednio przed startem u kierownika grupy, jednak uczestników, którzy zdecydują się dołączyć w ostatniej chwili uprzedzamy, mogą wystąpić trudności z otrzymaniem pakietów startowych. Rowerzystów pragnących otrzymać pakiet zapraszamy do Biura Rajdu na mecie, jednak nie gwarantujemy dostępności koszulek w żądanych rozmiarach.

Potrzebujemy Pomocy w Postaci Obrony Naszego Historycznego Grodu Sutiejsk

Chcesz Nam Pomóc i jednocześnie zobaczyć Najazd i Oblężenie Naszej wsi Sąsiadka przez Rowerzystów VI Ogólnopolskiego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego to Zapraszamy do Nas.

Możesz Nam Pomóc:
Dnia 15.09.2013 w godzinach 13 – 14.30 (niedziela) Bedzie Nasilony Atak na Mete przy Grodzie Sutiejsk (Sąsiadka). Wiec do obrony polecamy zabrać ze sobą Aparaty fotograficzne (strzelamy fleszem do każdego zawodnika i łapiemy ciekawe ujęcia), notesy i długopis (zapisujemy najważniejsze informacje i zajęte miejsca itp.), kamery cyfrowe (kręcimy dokumentalne wydarzenia), telefony komórkowe (wysyłamy informacje do znajomych) a po skończonym dokumentowaniu Tworzymy Raport i wszelkie informacje wysyłam do Redakcji Wirtualnej Sąsiadki na Adres : k.ferenc@tlen.pl lub zgrywamy na płytkę DVD i zachowujemy na pamiątkę. Prosimy ze sobą zabrać najmłodszych potomków (dzieci) aby mogły także to zobaczyć.

KOSZULKA_RAJD2013

Po zakończeniu uroczystej zabawy i dokumentowaniu zapraszamy wszystkich do sąsiedniej

wsi Mokrelipie oddalonej o 2 km w stronę Radecznicy na Uroczystości II Dni miejscowości Mokrelipie połączonych z zbiórka charytatywna i wieloma atrakcjami i zabawami dla starszych i dzieci.

Dni Mokregolipia

Pozdrawiam i Dziękuję

Wasz informator w celach bezpieczeństwa przebywa poza granicami Polski 😉