W dniu 10 listopada 2013 o godz. 14 odbyło się wiejskie zebranie w sprawie wyborów na stanowisko Leśnieczego “Gajowego” sprawującego ochronę i zabezpieczenie użytków leśnych we wsi Sąsiadka.

gajowy7

Wybory były potrzebne z uwagi, że obecny gajowy i mieszkaniec Sąsiadki Pan Bolesław Chanaka po ponad 20 latach sprawowania funkcji leśniczego  jest już w wieku 81 lat oraz z końcem listopada 2013 roku wygasa zawarta umowa z Nadleśnictwem Zwierzyniec.

Na zebraniu komisja w składzie: Pani Małgorzata Bukowska, Panowie; Tadeusz Ferenc, Bogdan Komornik, Janusz Łapa oraz Jacek Magdziarz – sołtys wsi rozpoczęto dyskusję na temat lasu leżacego na terenie wsi Sąsiadka czyli potocznie zwanego “Wyrąb”i “Za Doliną”, w trakcie wspólnej dyskusji mieszkańców wyłoniono tylko jednego kandydata na gajowego, a był nim Jarosław Wypych.

W trakcie głosowania tajnego uczestniczyło tylko 43 osoby, którzy głosowali Za (TAK) lub Przeciw (NIE) na kandydata Jarosława Wypycha, oddamo następujece głosy:

  • TAK – 19 głosów
  • NIE – 21 głosów
  • Pustych (nie ważne) – 3 głosy

Wybory się odbyły, lecz na dzień 10 listopada 2013 roku, nie został wybrany żaden kandydat na funkcję gajowego w wsi Sąsiadka, czyli po skończeniu się kadencji Pana Bolesława Chanaki, każdy posiadacz swojej działki leśnej będzie sprawował funkcję leśniczego indywidualnie.

Leśniczy spotyka w lesie dziadka skradającego się w krzakach z naładowaną dubeltówką.
– Dopadłem cię wreszcie, kłusowniku! Co tu robisz z dubeltówką w rękach?
– Tropię oddziały Wehrmachtu.
– Co? Przecież wojna już dawno się skończyła!
– O, choinka! To co ja tu jeszcze robię?

gajowy1
gajowy2
gajowy3
gajowy4
gajowy5
gajowy6
gajowy8
gajowy9
gajowy10
gajowy11
gajowy12
gajowy13