Wystartowała druga edycja Konkursu na Najlepszą wiejską stronę internetową “SOŁECTW@ w sieci”, organizowaną przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, a patronem jest Minister Administracji i Cyfryzacji Polski.

W pierwszej edycji Nasza Wirtualna Sąsiadka uczestniczyła w konkursie i wygrała eliminacje wojewódzki i tym samym zdobyła tytuł Najlepszej wiejskiej strony internetowej w wojwództwie Lubelskim 2013.

W tym roku do konkursu zgłosiło się wiele ponad 200 stron z całej polski, ale z naszego wojewódźtwa Lubelskiego wystartowało Tylko 4 strony reprezentujące gminy:

kss 2014

Zgłoszone strony do drugiej edycji z Lubelskiego można sprawdzić tutaj KSS (link)

lubelskie 2014

Nasz powiat zamojski reprezentuje tylko jedna strona, jest to nasza Wirtualna Sąsiadka. jednocześnie jesteśmy Liderem z 2013 roku.

dyplom RP 2013

Celem konkursu Drugiej educji Sołectw@ 2014 jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci” w 2014 roku, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.

Więcej informacji o Konkursie Sołectw@ 2014 – http://konkurs.kss.org.pl

Nagrody w konkursie “SOŁECTW@ w sieci”:

  • Eliminacje wojewódzkie – Aparat cyfrowy ? 😉
  1. Laptop + mobilny internet
  2. Komputer stacjonary + mobilny internet
  3. Tablet+ mobilny internet

Oraz Dyptomy i puchar za I miejsce oraz dodatki 😉

Naroda dla Publiczności wiejskiej

  • Niespodzianka – w I edycji był HotSpot z darmowym internetem na rok.

partnerzy kss