Jak podaje „expert pogody” , AccuWeather, w najbliższą sobotę i niedzielę czeka upał, temperatura powietrza będzie sięgać  320-340. Właściwie to każdy nauczony wcześniejszymi doświadczeniami i  ostrzeżeniami  lekarzy  wie jak radzić sobie w upały. Oczywiście najlepiej takie dni spędzić nad wodą i wtedy zadajemy sobie pytanie – gdzie? Mamy wiele możliwości, m.in. mniej więcej w tej samej odległości  możemy odpoczywać  np. w Zwierzyńcu czy  w Nieliszu (teoretycznie!). Polecałbym Zwierzyniec, bo w Nieliszu może nas spotkać rozczarowanie. Media  lubelskie już wiosną ogłosiły, że pod koniec czerwca zostanie oddana do użytku  wielka plaża z kąpieliskiem utworzona z funduszy gminy i  dotacji unii europejskiej.  Można powiedzieć, no nareszcie ten wielki akwen, drugi co do wielkości w Polsce zalew, będzie miał wytyczone, zagospodarowane, przyzwoite miejsce do kąpieli i odpoczynku.  Tym bardziej, że znów w prasie lokalnej pisano o wielkiej imprezie Nocy Sobótkowej i otwarciu plaży w Nieliszu.
WP_20140702_004 WP_20140702_003 No cóż, to co się pisze nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością! Przy wejściu (wjeździe) tablice ostrzegawcze o prowadzonych robotach budowlanych i zakazie wstępu osobom nieupoważnionym. Dalej kuszą  nas widoczne z daleka nowiutkie dwa mola i altany. Natomiast zamiast plaży zastajemy pryzmy piachu wystające z wody o kolorze gnojówki.  Na brzegu „kąpieliska”  kilka znaków zakazujących kąpieli i czerwona flaga na maszcie! Wokół żadnej żywej duszy.

Czyli jak to jest? Mamy w końcu plażę i kąpielisko w Nieliszu czy nie?! Dziś jeszcze stanowczo trzeba stwierdzić, że nie! Jeśli nie ruszą prace wykończeniowe to pewnie wszystko ziści się za rok!

Tymczasem korzystajmy więc  z tych miejsc, które znamy. Udanego weekendu!