W niedzielne po południu 17 sierpnia 2014 miało miejsce spotkanie integracyjne klubu strzeleckiego LOK Sułów. Członkowie klubu na podwórzu (przy strzelnicy) Państwa Mrówczyńskich za ich zgodą zorganizowali mały poczęstunek przy ognisku i pieczoną kiełbaską z patyka. Na owej integracji poruszano tematykę współpracy Kżr Sułów z miejscowym stowarzyszeniem „Nasz Sułowiec”, organizację zawodów sprawnościowych, były też ciekawe pomysły na zwiększenie zainteresowania dla przyszłych zainteresowanych Naszą LOK-owską organizacją. Całe spotkanie było wnikliwie oceniane przez uczestników i skrupulatnie opisywane przez gospodarza Panią Hannę Mrówczyńską (pełniła rolę sekretarza).

sulowieckzr1

W trakcie integracji skarbnik kżr Sułów zbierał opłaty członkowskie i po opłaceniu kilka osób przeszło na obiekt strzelnicy w celu sprawdzenia swoich umiejętności snajperskich. Na strzelnicy do tarcz oraz puszek i kapsli (na strącenie) według ustalonych zasad bezpieczeństwa z udziałem broni strzelano z własnej broni pneumatycznej zwanej potocznie „wiatrówka” nośnikiem był śrót stożkowy.

Z relacji uczestników wynika, że strzelanie z wiatrówki do tarczy to niezbyt udany pomysł, dlatego największym zainteresowaniem było oddawanie strzału do obiektu typu puszka, butelka PET lub korki z butelek (dla klubowych „snajperów”).

sulowieckzr2 sulowieckzr3 sulowieckzr4 sulowieckzr10 sulowieckzr9 sulowieckzr8 sulowieckzr7 sulowieckzr6 sulowieckzr5 sulowieckzr11 sulowieckzr12 sulowieckzr13 sulowieckzr14 sulowieckzr15 sulowieckzr16

Współzawodnictwo z udziałem wiatrówek odbyło się przy zachowaniu przepisów bhp stosownych do broni palnej nadzorowanych przez osobę Ferenc Krzysztof (admin strony) z uprawnieniami prowadzenia  zawodów, w trakcie i po integracji wszyscy uczestnicy powróciłi zdrowi do swoich domów.

Integracja klubowa miała swój akcent muzyczny oraz zespołowym nuceniu z udziałem gitary i wodzireja Tomasza Jaworskiego.Była to pierwsza integracja klubu żołnieży rezerwy z udziałem wiatrówek, gitary, kiełbaski i nie tylko, w najbliższym czasie będą napewno jeszcze nie jedne takie „integracje” ale nie ostatnia ;-).