Zapraszamy wszytkich zainteresowanych historycznymi wydarzeniami z czasu II wojny światowej. Jutro Na łąkach stadniny koni „Pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej odbędzie się VII rekonstrukcja historyczna bitwy pod Tomaszowem „Ocalić od Zapomnienia”. Wezmą w niej udział członkowie grup inscenizacji historycznych z całej Polski. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję boju pod Dachnowem, bitwy o wzgórze 309 pod Szarowolą a także rekonstrukcję bitwy powietrznej podczas walk frontowych w 1944 r. Całość uzupełni pokaz sprawności bojowej żołnierzy 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa.
tomaszow75
Rekonstrukcję rozpocznie o godzinie 11.00 polowa msza święta w intencji Ojczyzny.

Z tej okazji strona internetowa „Parva Patria – Zamojszczyzna” promująca i dbająca o panięci wydarzeń historycznych rozgrywających się na terenie lubelszczyzny. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze zdjęcie z rekonstrukcji bitew pod Tomaszowem Lubelskim, która się odbędzie 21 września 2014 (niedziela).

Termin: Zdjęcia należy przysyłać na adres e-mail parvapatria@op.pl do 28 września 2014.

ppk

Najlepsze zdjęcie zostanie nagrodzone gadżetami „Parva Patria – Zamojszczyzna”. Główna nagroda ufundowana jest przez wydawnictwo Józefa Niedźwiedzia, znanego regionalisty.

Czekamy na zdjęcia!

bitwy_tomaszowem_2014