Pierwszy publiczny opłatek wigilijny w Przyjaznej Gminie Sułów odbył się 30 grudnia 2014 o godz. 16 na placu przed remizą OSP Sułów.

Na spotkanie przybyło ponad 160 osób z terenu całej gminy Sułów oraz z sąsiednich gmin: Radecznica, Szczebrzeszyn. Przybyłych  gości powitał przewodniczący rady gminy Ryszard Pietrykowski, radny Tomasz Jaworski oraz nowy wójt gminy Sułów Leon Bulak.

gmSulowoplatek58

Kolejnym etapem imprezy integracyjnej był koncert młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rozłopach, następnie chórek scholi dziecięcej z parafii Tworyczów oraz młodzież ze Szkół Gminy Sułów zaśpiewali kolędy bożonarodzeniowe.

W tracie kolęd ksiądz Marek Gudz z parafii Tworyczów odczytał ewangelię wg. św Łukasza;

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoim stadem. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania

Po Tych słowach rozpoczeła się wigilia mieszkańców gminy Sułów od wspólnego łamania opłatkiem i składaniem sobie życzeń wigilijno – noworocznych.

[nggallery id=26 template=carousel]

Organizatorem wigili byli:

  • wójt i rada gminy Sułów
  • stowarzyszenie „Pro nobis” z Tworyczowa, z Sułowa
  • straż OSP Sułów
  • szkoły
  • biblioteka
  • mieszkańcy Sułowa i … 😉

Wszystkim Wspólnie Dziękujemy 😉