Witam i polecam świetny program prewencyjny z cyklu „Bezpiecznie Chce się żyć” organizowany przy współpracy Policji, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz  Domami Kultury. Spotkanie o tematyce „Prewencja to najlepszy sposób na bezpieczeństwo” odbył się w Zamojskim Domu Kultury w dniu 25 lutego 2015.

zycie

Na sali widowiskowej o godzinie 20.30 odbyło się szkolenie z udziłem służb mundurowych Policji Zamość – Lublin. Na początku wystapiła Pani podkomisarz A. Łoś z KWP z Lublina i przedstawiła statystyki policyjne na drogach województwa lubelskiego z udziałem pieszych i kierowców oraz  prewencyjneie w formie przestrogii przekazała cenne informacje o sposobie poruszania się po drogach. Kolejnym wystapieniem był  naczelnik powiatowej KMP podkomisarz Sz. Mroczek w Zamościu, wygłosił wykład o tematyce wypadków drogowych posiłkując się materiałem dowodowym wideo z miejsc wypadków (woj. lubelskie) i na bierząco opisywał poszczególne zdarzenia drogowe.

Po wersji multimedialnej odbył się szkolenie o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, analizowanie najróżniejszych sytuacji pozwalających bezpiecznie poruszać się po rogach wiejskich, miejskich itp.

Po szkoleniu BRD odbył się występ kabaretowy grupy OT.TO, tak w Zamojskim ZDK-u był polski kabaret w składzie 3 muszkieterów (Wiesław Tupaczewski, Andzrzej Tomanek oraz Andrzej Piekarczyk). Dla przypomnienia jest to grupa licząca sobie prawie 28 lat, pierwsze wzmianki skeczowe to rok 1987 „pełnoletni”.

W Zamościu wystąpiła legendarna formacja OT.TO pod tytułem „Seks Draks i Alzhajmer” w tłumaczeniu na język polski „Kochanie lekarstwa brałeś”.

brdZmc201510

Sala widowiskowa w ZDK-u wypełniona była po brzegi więc sądzę, że było nas około 400 uczestników. Spytacie skąd wiem ? Bo byłem tu z delegacją większości Sołtysów i Radnych z Gminy Sułów „Kogo niebyło niech żałuje, bowiem było warto ;-)”

Podręczny Kodeks Rowerzyszty-Motorzysty dla Dzieci i Młodzieży << Pobierz

Poniżej krótka foto relacja

« z 2 »