W dniu dzisiejszym w wielu kościołach chrześcijańskich obyło się najważniejsze święto katolickie jakim jest Boże Ciało, u nas w parafii pod wezwaniem “Znalezienia krzyża swiętego” także obchodzono ta uroczystość.

Boże Ciało – Mokrelipie 2015

Msza święta rozpoczeła sie o godz. 10, przybyło na tą mszę wiele parafian oraz ;

  • strażacy ochotnicy z Zakłodzia, Mokregolipia, Zaburza,
  • chór kościelny,
  • kobiety w strojach ludowych z Mokregolipia, Sąsiadki oraz Zakłodzia
  • radni kościelni
  • dzieci pierwszo komunijne (tydzień temu przyjeli I komunię świętą) i młodzież

Uroczysta procesja

Po zakończeniu mszy św. nastał chwila wielkiej procesji z chorągwiami, wielkim różańcem, figórkami i świątkami cały procesja przeszła część wsi Mokrelipie, na której na 3 posesjach wystawiono ołtarze upamietniające Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. W trakcie procesji dzieci komunijne sypały kwiaty przed Hostią Chrystusa, a uczestnicy idąć śpiewali pieśni śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu. Czwarty ołtarzyk znajdował sie na placu kościelnym tak więc przy każdym kapłan odczytywał ewangelię ewangelisów dotyczącą eucharysti.

Na zakończenie cały orszak przeszedł do parafialnego kościoła neogotyckiego i odbyło się wystawienie Najświętszego sakramentu i zakończenie uroczystości.