Koszowanie gołębi w Kulikowie

W dniu 27 czerwca 2015 w miejscowości Kulików gm. Sułów odbyło się koszowanie gołębi dalekodystansowych na Barcelonę. Organizatorem punktu wkładań (przy remizie OSP Kulików) był Pan Adam Braszko – vice prezes oddziały PZHGP Turobin nr 0215.

Koszowanie gołębi dalekodystansowych – Kulików 2015

W godzinach 9 – 13 odbywały się zapisy i przyjmowania gołębi dalekodystansowych o hodowców z terenu całeł polski np z: Kraśnika, Łomży, woj. lubelskiego. Do Kulikowa przybyło w sumie 34 hodowców gołębi i przywieźli ze sobą około 80 sztuk gołębi pocztowych „dalekodystansowych” i tym samym ich gołębie wylecą z Hiszpańskiej Barcelony. Gołębie mają do pokonania około 2000 km, wzależności od trasy, w dniu 3 lipca 2015 o godz. 7.40 planowany jest start wszystkich gołębi i oczekiwanie na zwyciężców.

W naszej gminie Sułów jest malownicza wioseczka Kulików położona przy sztucznym zalewie Nielisz (akwen wody o powierzchni 950 hektarów), to jedyna wieś, która jest tak blisko przylegająca do zalewu wodnego. Oranizatorem koszowania gołębie (wkładanie i zapis gołębi na wylot) jest radny gminny wsi Kulików Pan Adam Braszko, a jednocześnie pełni rolę vice prezesa ds. finansowych PZHGP Turobin nr 0215.

W Kulikowie przy remizie OSP (punkt koszowania) na placu hodowcy zapisywali Swoje gołęgbie na lot z Barcelony, a później uczestnicy mogli się posilić przy wiejskim stole przygotowanym przez Panią Helene Braszko (żona organizatora).

[Best_Wordpress_Gallery id=”15″ gal_title=”Koszowanie Kulików 2015″]

Też tam byłem i  wszysto widziałem, podziwiałem i się obiadałem oczywiście zostałem zaproszony przez Panią Helenę i Adam Braszko, więc chcę tym skromnym gestem wypromowac Naszą gminę Sułów i malownicze miejsce nad brzegiem jeziora jakim jest wieś Kulików.

Lot Gołębi z Barcelony 2015

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.