Chyba nie wszyscy zauważyli, że oto w pobliżu, bo 20 km z kawałkiem od nas rozpoczynają się „żniwa”  znakomitych teatrów z całej Polski pod nazwą „40 Zamojskie Lato Teatralne”.

Organizatorem tego trzytygodniowego wydarzenia jest Zamojski Dom Kultury.  Program całości – spektakli i imprez towarzyszących znajduje się na publikowanym plakacie, z którym koniecznie należy się zapoznać. Na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiednią sztukę, bowiem repertuar jest różnorodny. Osobiście zainteresował mnie teatr Scena Plastyczna KUL ze spektaklem pt „Bruzda”. To jest nasz lubelski teatr eksportowy, rzadko

Lista wydarzeń teatralnych

Plakat Zamojskiego Lata Teatralnego

zdarza się możliwość  oglądania go u nas.

Bardzo głośno mówi się i pisze o spektaklu otwierającym lato teatralne (20 czerwca) tj.: „:Ślepcy” wg J. Saramago w wyk. laureata Złotej Buławy 2014 teatru KTO w Krakowie. Na pewno warto zobaczyć ten teatr i jego sztukę by przekonać się o jego klasie i potwierdzić zasadność jego osiągnięć.

W przebieg lata wpisuje się aktywnie Warszawska Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich, jedna z nielicznych prywatnych szkól tego typu w Polsce.

Nie sposób wyliczać i zachęcać do udziału w całości wydarzenia, które będzie trwać do 12 lipca. Na pewno warto w nim uczestniczyć, ponieważ mamy możliwość obejrzenia wartościowych sztuk teatralnych i dobrych  teatrów (za darmo lub za bardzo niską cenę wstępu) ale także wiele towarzyszących koncertów muzycznych, poetyckich i wystaw fotograficznych.  Dodajmy do tego jeszcze ciepłe letnie wieczory na zamojskim Starym Mieście (gdzie odbędzie się większość imprez) tworzące specyficzną atmosferę tych artystycznych wydarzeń!

Oj marzy mi się choćby cząstka takiego Lata w naszej Sąsiadce. Czas o tym pomyśleć.