Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu zamojskiego na dożynki powiatowe do miejscowości Jacnia gmina Adamów, dnia 23 sierpnia 2015 (niedziela) na godz. 10.

Święto plonów czyli ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych w powiecie zamojskim 2015 roku odbędzie się na boisku sportowym w Jacni.

Naszą gminę Sułów będzie reprezentować delegacja około 55 osób na czele z Wójtem gminy Leonem Bulakiem, radnymi gminy, sołtysami, stowarzyszeniami oraz mieszkańcami zainteresowanych sołectw i wińcem dożynkowym. Z naszej wsi Sąsiadka, także wybiera się delegacja na dożynki powiatowe i będą Nas reprezentować : radny wsi Krzysztof Ferenc, gminny ławnik sądowy Małgorzata Bukowska, Danuta Zwolak, Maria Ferenc, Barbara Kijek z córka i Edward Banach.

Na dożynkach powiatowych 2015 będą oficjalne gratulacje i wręczenie odznaczenia od starosty powiatu zamojskiego Henryka Mateja za zasługi dla Naszych wyróżnionych rolników i działaczy z terenu gminy Sułów, a więc :

  1. Zbigniew Szydełko (Tworyczów)
  2. Stanisław Gryba (Tworyczów)
  3. Tadeusz Kościk (Źrebce)
  4. Paweł Szewczyk (Deszkowice Drugie)

W planie tegorocznego Święta plonów powiatu zamojskiego oprócz tradycyjnych, dożynkowych obrzędów, zaplanowano także festyn rekreacyjno-sportowy, wystawę rolniczą, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji.

PROGRAM Dożynek  Powiatowych– JACNIA 2015:
10.00 – Spotkanie Starosty Zamojskiego z rolnikami, wręczenie wyróżnień
10.30 – Korowód dożynkowy
11.00 – Uroczysta Msza Święta Dziękczynna
14.00 – Imprezy towarzyszące: wystawa rolnicza,festyn rekreacyjno – sportowy

Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i organizatorów 😉

kto pamięta dożynki powiatowe w Michalowie 2014 …

Wieńce z gminy Sułów – Michalów 2014