W dniu 23 sierpnia 2015 roku w miejscowości Jacnia gmina Adamów odbyły się dożynki powiatowo-gminne, na które przybyli rolnicy z całego powiatu Zamojskiego, aby wspólnie podziękować za zebrane plony rolne.

Przybyło wiele delegacji z 14 gmin: (Adamów, Grabowiec, Komarów Osada, Krasnobród, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Radecznica, Sitno, Skierbieszów, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość, Zwierzyniec).

Naszą gminę Sułów reprezentowało 50 osób na czele z ;

 • wójt gminy Leon Bulak
 • przewodniczący rady gminy Ryszard Pietrykowski
 • sekretarz gminy Aleksandra Martyna
 • radni gminy z Źrebiec, Sąsiadki, Sułowa
 • sołtysi z Sułowa, Koloni Sułów,
 • KGW z Sułowa
 • delegacje mieszkańców z Sąsiadki, Tworyczowa, Kitów, Sułowa, Źrebiec, Deszkowic
 • stowarzyszenie „Pro Nobis”

Dożynki powiatowe rozpoczęły się na boisku sportowym w Jacni tuż przy zbiorniku wodny nie opodal zimowego wyciągu narciarskiego,  w dniu imprezy rolniczej pogoda dopisała „nie było zbyt upalnie ;-)”. Pierwszym etapem było przywitanie gości i wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla rolników i działaczy społecznych. Z naszej gminy Sułów było 4 wyróżnienia i wręczono medale z rąk starostę powiatu zamojskiego Henryka Madeja, posła A. Bratkowskiego, senatora RP J. Chruścikowskiego :

 1. Zbigniew Szydełko (Tworyczów)
 2. Stanisław Gryba (Tworyczów)
 3. Tadeusz Kościk (Źrebce)
 4. Paweł Szewczyk (Deszkowice Drugie)

Następnie delegacje poszczególnych gmin przeszli korowodem dożynkowym pod ołtarz polowy i rozpoczęła się msza święta i homilia.

Zapraszam do foto relacji w moim wykonaniu z powiatowo-gminnych dożynek 2015 (w trakcie obróbki technicznej)