W dniu 30 sierpnia 2015 roku odbyły się Gminne dożynki w miejscowości Źrebce.

Święto mieszkańców gminy Sułów rozpoczęło się o godz. 13.00 oficjalnym korowodem wieńców dożynkowych i koszy z darami rolniczymi oraz delegacji poszczególnych sołectw z terenu gminy, prowadzony przez starostów gminnych: Katarzynę Kościk (radna wsi Źrebce) oraz Karol Godzisz (Rozłopy).

Efektownym przybyciem na Dożynki gminne do Źrebiec wykazał się delegacja z wsi Sąsiadka, którzy przyjechali na święto plonów „Zaprzęgiem konnym na wozie drabiniastym”. Wieś Sąsiadka była reprezentowana przez mieszkańców wsi: Ryszard Kołcon (woźnica i właściciel pojazdu – kobyłki), Magdalena Łysy (starościna wsi), Krzysztof Ferenc (starosta wsi),  Agnieszka Magdziarz, Michał Magdziarz, Klaudia Kijek, Dominik Kijek, Natalia Łysy – (delegacja do darów rolnych), oraz inni mieszkańcy sołectwa i KGW Sąsiadka.

Delegacja Sąsiadki na dożynki gminne 2015 Źrebce

Tuż po przybyciu korowodu dożynkowego pod ołtarz polowy „scena” i złożenie darów rolnych składających się z: wieńców dożynkowych, koszów wyłożonych warzywami i owocami oraz świeżym chlebem z tegorocznego zboża. Po tym obrzędzie gospodarz wójt gminy Leon Bulak przywitał przybyłych mieszkańców z terenu gminy, a także gości z powiatu i partnerów Ukraińskich z Maniewicze obwód wołyński.

Następnie głos zabrali kapłanie, którzy odprawili mszę świętą w podziękowaniu za tegoroczne zbiory rolnicze oraz o zdrowie dla mieszkańców naszej gminy. Kto nie był zapraszam do wysłuchania wygłoszonego kazania z okazji dożynek gminy Sułów :

Po mszy odbyło się wspólne dzielenie się chlebem i częstowaniem słodkimi wypiekami wszystkich uczestników dożynek gminnych odbywających się ww wsi Źrebce. Później odbyła się uroczyste świętowanie ludowo muzyczne wykonaniu zespołów ludowych, dyskotekowych itp 😉 .

W imieniu swoim jako starosta wsi i radny, z tego miejsca Dziękuję wszystkim mieszkańcom Sąsiadki za przybycie i uczestnictwo w gminnym święcie plonów 2015, oraz składam serdeczne podziękowania osobom którzy przyczynili się do zorganizowania Naszej delegacji wsi Sąsiadka, a więc pozdrawiam osoby;

  • Małgorzata Bukowska, Danuta Zwolak – za przygotowanie kosza z darami i współorganizację delegacji wsi
  • Maria Ferenc – za pomysł konika z wozem i strojenie chleba oraz zdjęcia foto 😉
  • Magdalena Łysy – za organizację młodzieży i wykonanie wianuszków, bukietów oraz reprezentowaniu mieszkańców wsi, a także malowanie twarzy wszystkim dzieciom za darmo 😉
  • Ryszard Kołcon – za przygotowanie transportu konnego (wóz, konika, oprawa, ;-))
  • młodzieży szkolnej :  Agnieszka Magdziarz, Michał Magdziarz, Klaudia Kijek, Dominik Kijek, Natalia Łysy – za uczestnictwo i niesienie darów w koszu i upiększeniu Naszej delegacji wsi
  • Jacek Magdziarz (sołtys) – za reprezentacje w korowodzie
  • KGW Sąsiadka – za reprezentacje w korowodzie oraz wystąpienie na scenie przed publicznością.

Pozdrawia Was wszystkich starosta, radny i admin – Krzysztof Ferenc 😉

Foto relacja z Gminnych dożynek w Źrebcach (mój skromny aparat)

Zachęcam wszystkich odwiedzający do Pozostawienie Swojego komentarza pod artykułem (poniżej) … 😉

DozGmine2015Zrebce63
Aperture: 3.1
Camera: FinePix S2980
Iso: 64
Orientation: 1
« z 90 »