Dniu 2 października 2015 roku w budynku remizy KSRG Osp Mokre odbyło się spotkanie strażackie z udziałem wicestarosty Kazimierzem Mielnickim.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele straży Osp i wójtowie gmin z powiatu zamojskiego, a w dniu spotkania było obecnych 9 gmin. Z naszej gminy Sułów przybyła liczna delegacja z poszczególnych jednostek Osp (Sułów, Źrebce, Sąsiadka, Deszkowice Pierwsze, Kitów, Kulików, Sułówek, Tworyczów, Sułowiec) z wójtem gminy Sułów Leonem Bulakiem.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy i członkowie związku ochotniczych straży pożarnej z Zamościa:

  • Kazimierz Mielnicki – wicestarosta zamojski (PSL)
  • pułkownik Mieczysław Skiba – Honorowego Prezesa OSP Ziemi Zamojskiej
  • Arkadiusz Bratkowski – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego (PSL)
  • Maria Pieńkosz – Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zamość
  • Antoni Wojciech Turczyn – wójt gminy Łabunie

Spotkanie strażackie w Osp Mokre 2015

Tematem spotkania były sprawy związane z doposażeniem straży pożarnej w sprzęt, samochody, wytyczne techniczno-ratownicze, wytyczne o dofinansowania ZOSP RP, odczytanie wniosku złożonego do Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP.

Głos zabrał poseł PSL Arkadiusz Bratkowski mówił o sieci szerokopasmowej, dofinansowaniach dla strażaków ds. sprzętu i zapraszał uczestników do zagłosowania na kandydatów PSL startujących w wyborach parlamentarnych 2015. Była także krótka dyskusja przybyłych strażaków i samorządowców z organizatorami.

Foto relacja ze spotkania w miejscowości Mokre:

« z 2 »