W dniu 28 stycznia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbył się XVIII Przegląd Teatrów Jasełkowych, do przeglądu zgłosiło się 8 grup teatralnych (6 grup z gminy Szczebrzeszyn, 2 grupy z gminy Sułów).

Naszą gminę reprezentowały grupy z Zespół Szkół w Sułowie spektakl pt. „OSZALELI ANIELI” z opiekunami: Maria Bartoszczyk, Beata Mazurek oraz grupa „MARZENIE” z Gminej Biblioteki Sułów – fili w Sąsiadce spektakl pt. „JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE” opiekun: Maria Godzisz.

Grupa teatralna „Marzenie” z Sąsiadki

Naszą 24 osobową grupę jasełkową „MARZENIE” przygotowała Pani bibliotekarz Maria Godzisz (Biblioteka w Sąsiadce), dzieci Swoim uczestnictwem reprezentowały miejscowości Sąsiadka, Źrebce, Sułówiec, Mokrelipie, Czarnystok .
Po występie jasełkowym dyrektor MDK Szczebrzeszyn  wszystkim grupom teatralnym wręczył pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodycze – były także zdjęcia.
Na zakończenie owocnego dnia dzieci z grupy teatralnej „Marzenie” z Sąsiadki zostały zaproszone na gorącą pizze, napoje, cukierki do Baru „Piccolo” taką inicjatywą podziękowania za promocję naszej gminy wykazali się Organizatorzy wsi Sąsiadka i Rodzice.

Wręczenie dyplomu dla grupy Sąsiadka


Z tego miejsca składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania dla: opiekuna grupy Pani Marii Godzisz, Magdy Łysy – za ekspozycję jasełkową, Damiana Kurka – transport Osp Sąsiadka, Barbary Kurek – organizacja, Doroty Gniewko-Bartnik, Dominika Czop i dziękujemy wszystkim rodzicom dzieci za przygotowania strojów oraz całokształt ;-).

galeria zdjeć z wystepu
Pozdrawiam Wasz radny wsi Sąsiadka i fotoreporter
Ferenc Krzysztof