W dniu 14 lutego 2016 (niedziela) we wsi Sąsiadka trwała akcja poszukiwawcza zaginionej mieszkanki wsi.

Zaginięcie na policję zgłosiła najbliższa rodzina. Poszukiwania zaginionej kobiety rozpoczęła policja z udziałem psa tropiącego. O godz.14 do pomocy wezwano trzy zastępy staży pożarnej z Osp Sąsiadka, Osp Źrebce oraz KSRG Sułów. Strażacy zaczęli przeszukiwać cały okoliczny teren i po około dwóch godzinach znaleziono 77-letnią mieszkankę wsi Sąsiadka w dziwnym miejscu „na polu przy ugorze” w znacznej odległości około 600 metrów od własnego domu. Niestety znaleziona kobieta już nie żyła. Jej śmierć została określona przez okolicznych mieszkańców jako tajemnicza i tragiczna. Ze względu na zaistniałe okoliczności do czynności kryminalistycznych natychmiast przystąpiła policja z prokuratorem.

Mieszkanka wsi Sąsiadka – nie żyje

Z relacji sąsiadów wynika, że zaginiona kobieta widziana była po raz ostatni w piątek 12.02.2016 w godzinach porannych.

Apelujemy jeśli ktoś widział starszą kobietę z laską w pobliżu drogi na „Wały – Grodzisko Sutiejsk” w piątek i spostrzegł coś dziwnego, proszony jest o kontakt z Policją w Szczebrzeszynie pod numerem telefonu: 84 6771756 lub 112.

Najstarszy Krzyż (figurka) wsi Sąsiadka z 1905 roku – na posesji zmarłej kobiety

 P.J.D. … Wobec ciosu, który spadł na Państwa Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa otuchy
Można jedynie życzyć Sił do zniesienia tego bólu, który tylko Czas może złagodzić. Prosimy przyjąć od Nas wyrazy najszczerszego współczucia – radny wsi Sąsiadka i mieszkańcy wsi. 

Artykuł modyfikowany na prośbę poszkodowanej rodziny.