Święta Wielkanocne 2016 w parafii pod wezwaniem „Znalezienia krzyża świętego” w Mokremlipiu rozpoczeły się przez Triduum Paschalne wiernych kościoła katolickiego.

Procesja rezurekcyjna 27 marca 2016 Mokrelipie

Męka Pańska – Wielki Piątek

W tym dniu do Grobu Pańskiego złożono ciało Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego w postaci wizerunku i Eucharystii. Przy bogato wystrojonym gróbie „ciemnica” mający wymiar katechetyczny przypominający o znaczeniu śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela oraz wzywający do nawrócenia i czynienia pokuty – modlili się mieszkańcy i młodzież naszej parafii „Chryste nasze zmartwywstanie i Życie, podźwignij nas z grobu grzechów”. W tym miejscu swoją wartę rozpoczeli także strażacy ochotnicy ze miejscowości Sąsiadka, którzy z toporkami na baczność czuwali przy Grobie Jezusa.

OspSasiadka_adoracja2016_6

Wigilia Paschalna – Wielka Sobota

W Wigilię Paschalna odnawiamy doświadczenie tajemnicy Kościoła, do którego weszliśmy przez bramę chrztu świętego. W tym dniu jest święcony ogień i woda oraz poświęcenie pokarów wigilijnych (jajka, kiełbasę, ser, chleb, itp).

Mieszkancy Sąsiadki przynieśli swoje koszyczki wigilijne do świetlicy wiejskiej w centrum wsi Sąsiadka, aby tu ksiądz proboszcz Mieczysław Filip poświęcił pokarmy 😉

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w świetlicy wsi Sąsiadka 2016

Zapraszam do krótkiej wideo relacji:

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja – Niedziela Wielkanocna – Procesja rezurekcyjna

Zdjęcia z rezurekcji wykonał Pan Andrzej Kondrat (Mokrelipie)

Wszystkim mieszkańcom wsi Sąsiadka życzę Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych 2016 przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego baranka i zajączka „Alleluja”, a życzy Radny wsi Sąsiadka Ferenc Krzysztof

Zapraszam do kometowania poniżej 😉