Stowarzyszenie „Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk” z Sąsiadki w dniu 11 września 2016 gościło uczestników IX Ogólnopolskiego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego „Jastrzębia Zdebrz” w Miejscu Przyjaznym Rowerzystom Altana Sutiejsk.

Nasze stowarzyszenie „Sutiejsk” składające się z kilkunastu osób (Panie: Zwolak Danuta, Bukowska Małgorzata, Popielec Irena, Ferenc Maria, Łukaszczyk Maria, Pustelnik Agnieszka, Magdziarz Maja i Panowie Kuźma Tadeusz, Popielec Andrzej i inni 😉 ) przygotowali smaczny poczęstunek dla przybyłych rowerowych turystów. A było to zimne i gorące napoje; kawa, herbata, woda butelkowa, a także smaczne swojskie przysmaki; kanapki, ogórki, surówki, warzywa, owoce, pieczywo, słodkie ciasto i domowe racuchy.

stowarzyszenie-rajd216

Każdy przybyły uczestnik IX Ogólnopolskiego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego z metą w Goraju, który odwiedził nasz MPR Altana Sutiejsk w Sąsiadce (altana zlokalizowana przy X wiecznym Grodzie Sutiejsk) mógł skorzystać z uprzejmości naszego stowarzyszenia Grodzisko Sąsiadka Dawny Sutiejsk i obiektu turystycznego. W dniu rajdu odwiedziło naszą wieś około 100 osób.

Dziękuję mieszkańcom wsi Sąsiadka, którzy gościnnie przywitali i obsłużyli przybyłych turystów, a także sfotografowali to wydarzenie – Panu Adrzejowi Popielec autor zdjęć;-)

Organizatorem postoju w Sąsiadce były;

« z 2 »

Trasa przejazdu IX rajdu rowerowego przez wieś Sąsiadkę ze startem Zamość i metą Goraj;

Film z rajdu rowerowego