Stowarzyszenie „Sąsiadka dawny Sutiejsk” w dniu 18 marca 2017 roku przyjęło uczestników 40-go Jubileuszowego Rajdu Wiosennego zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z Chełma.

W rajdzie brało udział około 80 – ciu uczestników tj. dzieci, młodzież oraz opiekunowie. Uczestnicy zwiedzali Zamość, Szczebrzeszyn, Radecznicę i Sąsiadkę. Grodzisko w Sąsiadce było przystankiem w wycieczce. Pomimo niesprzyjającej pogody goście obejrzeli wały grodu i podgrodzie po czym udali się do „Altany Sutiejsk” na gorący poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Sutiejsk. Rozpalone ognisko sprawiło, że atmosfera od razu się ociepliła. Goście piekli na rożnie przywiezione ze sobą kiełbaski, a zaraz potem degustowali potrawy przygotowane przez gospodynie z Sąsiadki. A było czego próbować; bo gości powitaliśmy gorącym barszczykiem z jajkiem i kiełbaską, to tak na rozgrzewkę. Kto nie lubi białego, nie ma problemu był i czerwony. Troszkę rozgrzani uczestnicy zostali poczęstowani potrawami regionalnymi takimi jak: placki fajerczaki oraz placki z czerwonego grochu.

Organizator rajdu pan prezes Zbigniew Lubaszewski ogłosił konkurs krajoznawczy dla młodzieży, za udział w którym rozdał nagrody i dyplomy. Był też i dyplom dla naszego stowarzyszenia w podziękowaniu za pomoc w organizacji poczęstunku. Wytężone umysły dzieci i młodzieży podczas konkursu trzeba było zregenerować, dlatego słodki poczęstunek w formie pysznych ciast, pączków, ciasteczek i racuszków oraz kawy i herbaty zrobił swoje. Z zadowolonych min gości wynikało, że poczęstunek był smaczny. Rozmowom i wymianie wrażeń nie było końca. Myślimy, że wycieczka mimo niesprzyjającej aury była udana. My życzymy uczestnikom miłych wspomnień z Roztocza oraz zapraszamy ponownie w miesiącu lipcu na nasz 2 Piknik Archeologiczny w jeszcze większym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia https://sasiadka.info/sutiejsk/galeria/

Tekst zredagowała Beata Kacprzak