Regulamin redakcji

Regulamin Redakcji Wirtualnej Sąsiadki

 1. Piszemy po polsku przestrzegając zasad gramatyki i ortografii.
 2. Zabrania się umieszczać w wpisów, które są wulgarne, lub niezgodne z prawem.
 3. Zachęcamy do pisania gwarowych słów np: „ciszba” korek uliczny.
 4. Nie odnosimy się negatywnie do żadnej firmy, osoby, ani instytucji. Wszelkie wytykanie błędów musi być udokumentowane dowodami.
 5. Piszemy profesjonalnie i zrozumiale dla innych.
 6. Tematyka tekstów zawartych w Wirtualnej Sąsiadce powinna dotyczyć naszej wsi Sąsiadka lub gminy Sułów, Radecznica, Nielisz, powinna być interesująca dla turystów i mieszkańców ;-).
 7. W Wirtualnej Sąsiadce promujemy walory geograficzno-przyrodnicze i kulturowo-społeczne lub ciekawe informacje.
 8. Każda praca „artykuł – wpis” przechodzi proces weryfikacyjny – tak pod względem merytorycznym jak i technicznym. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian/poprawek, jak i do całkowitego odrzucenia tekstu. Zawsze z podaniem powodów.
 9. Nasz strona ma na celu poszerzanie wiedzy i przekazywanie lokalnej historii czytelnikom i mieszkańcom.
 10. Tytuł, powinien ściśle wiązać się z treścią artykułu, wyłączając felietony, które „rządzą się” odmiennymi prawami literackimi.
 11. Główne wartości „newsa – ciekawostki” to jego świeżość. Każdy „news” powinien zawierać odpowiedzi na podstawowe pytania: Co? Gdzie? Kiedy? Dlaczego?
 12. Cytując i/lub posługując się pracą innej osoby, należy upewnić się, że jest to dozwolone przez autora. Ponadto należy o tym poinformować podając źródło. Za ewentualne naruszenia praw autorskich i/lub własności intelektualnych całkowitą odpowiedzialność ponosi autor artykułu np: cytat/info pochodzi: www.aloes.info
 13. Wszystkie teksty autorskie na SASIADKA.INFO są rozpowszechniane zgodnie z zasadami licencji Creative Commons – Attribution / Share Alike, chyba że autor zaznaczy inaczej.
 14. Teksty będące tłumaczeniami są publikowane za zgodą ich autorów. Obowiązują je prawa autorskie i licencje jak przy tekście oryginalnym.
 15. Pisanie artykułów dla Wirtualnej Sąsiadki jest równoważne ze zgodą na wyżej wymienione warunki.

Masz pytania lub sugestie ? Skontaktuj się z Administratorem :

Tel. +48 793 444 997 (Play) * +48 508 908 952 (Orange)

Tu możesz Zacząć pisać Artykuł

http://sasiadka.info/napisz-artykul/

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj (0)

Disqus Komentarze (0)

sutiejsk